Stowarzyszenie Czarna Struga

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

Zebranie zaprzyjaznionego stowarzyszenia ... zapraszamy

http://www.scs.jelinek.org.pl/images/zebranie_studzieniec_400.jpg

Zebranie zaprzyjaznionego stowarzyszenia ... zapraszamy

http://www.scs.jelinek.org.pl/images/zebranie_studzieniec_400.jpg

W mediach o naszym projekcie

W Tygodniku Krąg pojawił się artykuł na temat naszego ostatniego projektu "Mali obywatele ..." zapraszamy do lektury

LINK: http://www.tygodnikkrag.pl/cms/index.php/artykuy/kouchow/4-urzd-miasta/11185-przyjemne-z-poytecznym

Spotkania ewaluacyjne

W dniu 29 sierpnia w Studzieńcu odbyło się pierwsze spotkanie ewaluacyjne kończące nasz projekt, dzieci wraz z rodzicami mogli wspólnie oglądać wystawę zdjęć i filmik z obozu. W dniu następnym odbyło się kolejne spotkanie w Książu Śląskim. W organizację obydwóch spotkań zaangażowali się również uczestnicy. Serdecznie dziękujemy również Bibliotece za pomoc w realizacji projektu i spotkań.

Mali obywatele - spotkania ewaluacyjne

Serdecznie zapraszamy

Mali obywatele - podsumowanie obozu

W dniach od 3 sierpnia do 10 sierpnia grupa 36 dzieci i młodzieży z gminy Kożuchów, dzięki udziałowi w projekcie uczestniczyła w obozie w miejscowości Rudno k/Wolsztyna.  Uczestnicy podczas obozu uczestniczyli w zajęciach tematycznych z zakresu społeczeństwa obywatelskiego, co miało na celu przybliżyć im zagadnienia związane z szeroko rozumianą postawą obywatelską. Dzięki nabytej wiedzy i umiejętnością być może będą oni już w niedalekiej przyszłości angażować się w życie swojej lokalnej wspólnoty. Uczestnicy w ramach obozu również zwiedzili najbliższą okolicę miejscowości w której odbywał się obóz, byli m.in. w Wiosce Indiańskiej w Nowym Jaromierzu i w Wolsztynie. Ośmiodniowy  pobyt obfitował również w wieli innych ciekawych zajęć, gier i zabaw .
Wyjazd uczestników na obóz możliwy był dzięki wsparciu finansowemu uzyskanemu ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

http://www.scs.jelinek.org.pl/images/mali_obywatele_rudno_3_10_sierpnia_2014_b.jpg

Mali obywatele dzień VIII Rudno

Dzień siódmy  już za nami – mali obywatele w Rudnie, jutro do domu …

Dzisiaj ostatni cały dzień spędziliśmy w Rudnie, uczestnicy zostali pasowani na obozowiczów, nie zabrakło zajęć programowych i sportowych. Wieczorem odbył się uroczysty apel zakończeniowy podczas którego uczestnicy otrzymali od nas podziękowania i obejrzeli filmik o naszym obozie, przed nami teraz zielona noc, a potem jedziemy do domu

Dostępna jest już krótka galeria zdjęć z dnia VI obozu na stronie naszego stowarzyszenia.

Dzień szósty już za nami – mali obywatele w Rudnie

Dzisiaj mieliśmy piękną pogodę co wykorzystaliśmy by skorzystać ze sprzętu wodnego. Nie zabrakło oczywiście zajęć z edukacji obywatelskiej oraz wielu konkursów, zabaw i gier dla naszych podopiecznych.

Dostępna jest już krótka galeria zdjęć z dnia VI obozu na stronie naszego stowarzyszenia.

Dzień piąty już za nami – mali obywatele w Rudnie

Dzień piąty już za nami – mali obywatele w Rudnie

Dzisiejszy dzień u nas to Dzień Sportu, uczestnicy rywalizowali pomiędzy sobą wielu konkurencjach indywidualnych oraz zespołowych. Za swoje osiągnięcia najlepsi otrzymali dyplomy i nagrody. Wieczorem odbyły się zajęcia edukacji obywatelskiej.

Dostępna jest już krótka galeria zdjęć z dnia V obozu na stronie naszego stowarzyszenia. KLIKNIJ

 

http://www.scs.jelinek.org.pl/components/com_joomgallery/img_pictures/mali_obywatele_rudno_dzie_v_7_sierpnia_2014_36/mali_obywatele_rudno_7_sierpnia_2014_20140808_1256613809.jpg

Mali obywatele dzień IV Rudno

Dzisiejszy dzień to wyjazd edukacyjny uczestników. Odwiedziliśmy pracownię rzeźbiarską znanego lokalnego artysty,  Wioskę Indiańską w Jaromierzu oraz atrakcje Wolsztyna, w tym promenadę oraz parowozownię. Na koniec wyjazdu skorzystaliśmy z atrakcji Fala Parku, gdzie relaksowaliśmy się na kręgielni. Wieczorem odbyły się zajęcia programowe.

Dostępna jest już krótka galeria zdjęć z dnia IV obozu na stronie naszego stowarzyszenia.KLIKNIJ

Mali obywatele dzień III Rudno

Dzisiejszy dzień obfitował w wiele zajęć edukacyjnych i niespodzianek. Przeprowadzone zostały  również zajęcia z bezpieczeństwa podczas wakacji z ratownikiem na plaży.  Wieczorem w ramach zajęć edukacyjnych uczestnicy zorganizowali mini happening. Dzieci nie ominęło również plażowanie i zabawy sportowe.

http://www.scs.jelinek.org.pl/components/com_joomgallery/img_pictures/mali_obywatele_rudno_dzie_iii_5_sierpnia_34/mali_obywatele_rudno_5_sierpnia_2014_20140805_1477325684.jpg

Dostępna jest już krótka galeria zdjęć z dnia III obozu na stronie naszego stowarzyszenia.

Strona 1 z 11