Stowarzyszenie Czarna Struga

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

http://www.scs.jelinek.org.pl/images/fio2014/banner_mali_obywatele_1_600px.jpg

Aktualności

Wyjazd na obóz

Podajemy miejsca zbiórki i godziny wyjazdu w dniu 3 sierpnia 2014 roku na obóz do Rudna. Prosimy o zabranie wszystkich niezbędnych rzeczy o jakie prosiliśmy. Widzimy się w  niedziele 3 sierpnia.

Mali obywatele zarejestrowani w Kuratorium Oświaty

Informujemy, iż w dniu 9 lipca Lubuskie Kuratorium Oświaty zarejestrowały zorganizowany wyjazd dzieci i młodzieży do rudna w dniach od 3 do 10 sierpnia - link do potwierdzenia rejestracji: http://wypoczynek.men.gov.pl/rejestracja/index.php?param=HolidayView_listOfHoliday

W linku dostępne są  informacje o wypoczynku w ramach projektu, rodzice mogą zapoznać się z podstawowymii danymi na temat zakwaterowania, bazy ośrodka oraz z danymi naszej kadry. Informujemy, że opiekunami podczas  obozu będą Pani Jagoda Sot i Pani Celina Szerszenowicz oraz Pan Krzysztof Bugajny, a kierownikiem wychowawców będzie Pani Marcelina Czekurłan.

Spotkania dla rodziców w piątek 18 lipca

Uwaga !!!

18 lipca (piątek)

W dniu 18 lipca odbędą się spotkania dla rodziców dzieci zakwalifikowanych na wyjazd na obóz w ramach projektu „Mali obywatele, czyli aktywni we wakacje”. Spotkania odbędą się w Filiach Biblioteki Publicznej. W Książu Śląskim spotkanie o godzinie 17:00, zaś w Studzieńcu o godzinie 18:00. Prosimy o zabranie ze sobą Kart Kwalifikacyjnych oraz innych dokumentów zgodnie z ustaleniami. Serdecznie zapraszamy.

Stowarzyszenie Czarna Struga informuje:

Informuję, że w sobotę nie będzie spotkań dla rodziców w Studzieńcu i Książu Śląskim ws. wyjazdu dzieci na obóz do Rudna w dniach 3-10 sierpnia, o wynikach rekrutacji zostaną wszyscy poinformowani osobiście w sobotę i niedzielę. Niestety i w tym roku nie uda nam się zabrać wszystkich zainteresowanych na wyjazd, bowiem zainteresowanie było wyższe niż ilość miejsc na jakie udało nam się pozyskać środki finansowe. Przypominam również, że wnioski które posiadały różnego typu braki były oceniane niżej, niż wnioski wypełnione w komplecie przez rodziców.  Dlatego część osób  otrzyma tzw. kwalifikacje warunkową, braki wskazane przez komisje zgodnie z regulaminem projektu trzeba będzie usunąć w ciągu 7-dni, w przypadku ich nie usunięcia pojedzie ktoś inny.

Spotkania dla rodziców – wyjazd na obóz

W sobotę 28 czerwca odbędą się spotkania dla rodziców chcących zapisać swoje dzieci do projektu „Mali obywatele”,   w ramach którego organizowany jest obóz w Rudnie, w dniach 3-10 sierpnia.  Spotkania odbędą się w Książu Śląskim o godzinie 17:00 (Filia biblioteki Publicznej) i w Studzieńcu o godzinie 18:30 (Filia Biblioteki Publicznej). Rodzice dzieci z poza Studzieńca i Książa Śląskiego chcący zgłosić swoje dzieci na wyjazd,  proszeni są o uczestnictwo w którymś ze spotkań, a w przypadku nie możliwości  dojazdu o informacje w tym zakresie. Proszę nie zapomnieć o wypełnionych wnioskach.

FUN FOR ALL 4 - galeria zdjęć

Dostępna  jest już mała galeria zdjęć z festynu. Zapraszamy do oglądania.

Dzieci pojadą do Rudna k/Wolsztyna


Informujemy, że dokonaliśmy wyboru ośrodka na który pojadą dzieci i młodzież na obóz w terminie od 3 do 10 sierpnia w ramach projektu „Mali obywatele, czyli aktywnie we wakacje”, tym ośrodkiem jest O.R. Wielkopolska w Rudnie k/Wolsztyna. Link do strony ośrodka.

"Wybory dla każdego" - sprawozdanie cząstkowe

Stowarzyszenie Czarna Struga w Książu Śląskim zakończyło część działań w ramach „Wybory dla każdego", można zapoznać się z naszymi inicjatywami w tym zakresie oraz prowadzonymi akcjami. Publikujemy Sprawozdanie cząstkowe z realizacji zadania Dostępni Samorządowcy – za okres do dnia 20 czerwca 2014 roku.

SPRAWOZDANIE

"Głosuj świadomie" - sprawozdanie cząstkowe

Stowarzyszenie Czarna Struga w Książu Śląskim zakończyło część działań w ramach „Glosuj swiadomie", można zapoznać się z naszymi inicjatywami w tym zakresie oraz prowadzonymi akcjami. Publikujemy Sprawozdanie cząstkowe z realizacji zadania Dostępni Samorządowcy – za okres do dnia 20 czerwca 2014 roku.

SPRAWOZDANIE

"Dostępni samorządowcy" - sprawozdanie cząstkowe

Stowarzyszenie Czarna Struga w Książu Śląskim zakończyło część działań w ramach "Dostępni samorządowcy", można zapoznać się z naszymi inicjatywami w tym zakresie oraz prowadzonymi akcjami. Publikujemy Sprawozdanie cząstkowe z realizacji zadania Dostępni Samorządowcy – za okres do dnia 20 czerwca 2014 roku.

SPRAWOZDANIE

FUN FOR ALL 4 - sprawozdanie z www.gonieclokalny.pl

http://www.scs.jelinek.org.pl/images/plakat_festyn_4.jpg

Sprawozdanie z festynu: źródło www.gonieclokalny.pl

 

KSIĄŻ, 19.06. Kilku zapaleńców kolejny raz próbuje odpalić lont pod wskrzeszenie integracyjnego życia społecznego we wsi. Uderzają po raz czwarty. Cieszy jeden fakt, że dołączyło do nich kilka nowych osób. Żal, że większość obrała pozycje wyczekujące z niezaangażowaniem się w ogólne sprawy wsi. Szkoda, że taka rzecz z poniektórych książan wpływa deprymująco na bierność wśród młodych mieszkańców wsi. Okazuje się nagle, że trzeba w sobie wygrzebać wiele sił, aby wskrzesić nutę wolontariusza i przeciwstawić się „tym spod wiejskiego sklepu”. Ale te żale właśnie dziś idą na dalekie okopy! Mamy oto nasz, najoryginalniejszy wiejski festyn „Fun For All” ! Oto dyrygenci: radny Marcin Jelinek i sołtys wsi Tadeusz Tarbaj wraz z Radą Sołecką i tudzież z wodzirejem Tomaszem Elvisem Łuczakiem – przystępują za niecałe sześć godzin do podpalenia lontu na miejscowym sportowym boisku. A tu powinno tak być, jak w legendarnym muzycznym przeboju: jest tu ściernisko, za chwilę będzie lotnisko! Cho, cho, toteż będzie się oto działo! Oficjalny program odpalenia lontu jest taki: atrakcje dla najmłodszych, konkursy i gry, pokazy umiejętności strażackich OSP Studzieniec, pokaz tańców z ogniem, hip-hop Dawida Boruca Stando i na koniec zabawa taneczna aż do poranku. Znając jednak rzeczywistość, należy do tego zestawu dorzucić zarówno organizacyjne potknięcia (np. jak to swego czasu, kiedy strażakom zabrakło wody do napełnienia basenu wodnego z kulami powietrznymi, opóźnionej atrakcji festynu), czy też niespodziewanych wybuchów spontaniczności. Mimo to i tak oto rozpoczynamy. „Goniec” jest już na reporterskim stanowisku: bierze rower między nogi i popedałuje na metę festynu. Cuda tu mają się dziać. Kolejna relacja wkrótce.

Więcej…

Strona 1 z 10