Stowarzyszenie Czarna Struga

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

Konkus plastyczny

Ogłaszamy konkurs w ramach projektu „Niepodległość – pamiętamy”

Regulamin:

Niepodległość – Pamiętamy

Serdecznie zapraszamy do fili Biblioteki w Książu Ślaskim :) zaczynamy zajęcia edukacyjno-artystyczne :) będą konkursy, gry, zabawy i wiele niespodzianek:)


Niepodległość – PamiętamyW tym roku obchodzimy 100-tną rocznicę odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską. Chcemy, aby również mieszkańcy sołectw mieli możliwość aktywnego uczestnictwa w inicjatywach upamiętniających tą rocznicę. Dzięki finansowemu wsparciu Województwa Lubuskiego w ramach „Lubuskie Niepodległościowe Inicjatywy Młodzieżowe” w obszarze działań na rzecz młodzieży w województwie lubuskim będziemy realizować w miesiącach lipiec-październik projekt pn ”Niepodległość – pamiętamy” w gminie Kożuchów. Zorganizujemy zajęcia edukacyjno-artystycznych połączone z konkursem plastycznym – pn. „Mój bohater w walce o Niepodległość” w filiach Kożuchowskiej Biblioteki Publicznej w Książu Śląskim i Studzieńcu, zaprosimy mieszkańców na minifestyny rekreacyjno-sportowe, a by upamiętnić ta rocznicę w obydwóch miejscowościach powstaną pamiątkowe tablice.

Wielkanoc

http://www.scs.jelinek.org.pl/images/scs_wielkanoc.png

Zarząd Stowarzyszenia - zebranie -16 marca 2018

W imieniu Stowarzyszenia Czarna Struga w Ksiązu Slaskim, zgodnie z statutu stowarzyszenia § 21 pkt.4, iz w dniu 16 marca br. (piątek) br., w terminie pierwszym o godzinie 18:00, odbedzie sie budynku Fili Biblioteki Publicznej  w Ksiazu Slaskim zebranie Zarzadu Stowarzyszenia. Drugim termin zebrania jest godzina 18:15.

 

http://www.scs.jelinek.org.pl/images/scs_2018/pismo_zarzad-page-001.jpg

 

Przewodniczacy

Marcin Jelinek

Komisja Rewizyjna Stowarzyszenia - zebranie - 16 marca 2018

W imieniu Stowarzyszenia Czarna Struga w Ksiazu Slaskim, zgodnie z statutu stowarzyszenia § 23 pkt.4 i 5 na podstawie upowaznienia Przewodniczacego Komisji Rewizyjnej, iz w dniu 16 marca (piątek)  br., w terminie pierwszym o godzinie 17:00, odbedzie sie budynku Fili Biblioteki Publicznej  w Ksiazu Slaskim zebranie Komisji Rewizyjnej. Drugim termin zebrania jest godzina 17:15.

Marcin Jelinek

Walne Zebranie Członków - zebranie - 16 marca 2018

http://www.scs.jelinek.org.pl/images/scs_2018/pismo_zebranie-page-001.jpg

Zebranie w dniu 16 marca 2018

 

Szczęśliwego Nowego Roku

Niech Nowy Rok zabłyśnie dla Was tęczy kolorami
I rozsypie się nad głowami szczęście i uśmiechów moc
I niech zostanie na 12 miesięcy z Wami
Szczęśliwego Nowego Roku

Wesołych Świąt

 

http://www.scs.jelinek.org.pl/images/wesolychswiat2.jpg

Zielone wsie w gminie Kożuchów

Małe podsumowanie projektu.

- nasadzenie 211  drzew i krzewów we wskazanej lokalizacji – zgodnie z założeniami nasadziliśmy drzewa i krzewy w wybranych lokalizacjach, planowaliśmy nasadzić 150, jednakże udało nam się zdecydowanie podnieść ten najważniejszy rezultat dla naszego projektu.

- objeliśmy projektem 3 wsie w gminie Kożuchów – objęliśmy Sołectwa Książ Śląski, Mirocin Górny i Lasocin.

- oddziaływaliśmy  na społeczność kilku wsi zamieszkiwanych przez ok. 2 tyś osób -  łącznie w wybranych trzech sołectwach i najbliższych miejscowościach  zamieszkuje ok.2 tyś osób, wdzięki dobrze przeprowadzonej akcji informacyjnej i promocyjne zdecydowana większość mieszkańców wiedziała o naszym projekcie, jego celach i może dzisiaj oceniać jego rezultaty.

- zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy warsztaty edukacji ekologicznej połączonych z piknikiem dla mieszkańców, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży w ilości 3 wydarzeń - przygotowaliśmy i wykonaliśmy 3 skwery przyrodniczych wg. specyfikacji zawartej w opisie przygotowaliśmy w każdym z trzech objętych sołectwach miniskwerów  przyrodniczy, zgodnie ze specyfikacją. Efekty naszej pracy złączone na dokumentacji fotograficznej.

 

Strona 1 z 5