Stowarzyszenie Czarna Struga

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Witaj na stronie startowej

Zarząd Stowarzyszenia - zebranie -16 marca 2018

W imieniu Stowarzyszenia Czarna Struga w Ksiązu Slaskim, zgodnie z statutu stowarzyszenia § 21 pkt.4, iz w dniu 16 marca br. (piątek) br., w terminie pierwszym o godzinie 18:00, odbedzie sie budynku Fili Biblioteki Publicznej  w Ksiazu Slaskim zebranie Zarzadu Stowarzyszenia. Drugim termin zebrania jest godzina 18:15.

 

http://www.scs.jelinek.org.pl/images/scs_2018/pismo_zarzad-page-001.jpg

 

Przewodniczacy

Marcin Jelinek

Szczęśliwego Nowego Roku

Niech Nowy Rok zabłyśnie dla Was tęczy kolorami
I rozsypie się nad głowami szczęście i uśmiechów moc
I niech zostanie na 12 miesięcy z Wami
Szczęśliwego Nowego Roku

Wesołych Świąt

 

http://www.scs.jelinek.org.pl/images/wesolychswiat2.jpg

Zielone wsie w gminie Kożuchów

Małe podsumowanie projektu.

- nasadzenie 211  drzew i krzewów we wskazanej lokalizacji – zgodnie z założeniami nasadziliśmy drzewa i krzewy w wybranych lokalizacjach, planowaliśmy nasadzić 150, jednakże udało nam się zdecydowanie podnieść ten najważniejszy rezultat dla naszego projektu.

- objeliśmy projektem 3 wsie w gminie Kożuchów – objęliśmy Sołectwa Książ Śląski, Mirocin Górny i Lasocin.

- oddziaływaliśmy  na społeczność kilku wsi zamieszkiwanych przez ok. 2 tyś osób -  łącznie w wybranych trzech sołectwach i najbliższych miejscowościach  zamieszkuje ok.2 tyś osób, wdzięki dobrze przeprowadzonej akcji informacyjnej i promocyjne zdecydowana większość mieszkańców wiedziała o naszym projekcie, jego celach i może dzisiaj oceniać jego rezultaty.

- zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy warsztaty edukacji ekologicznej połączonych z piknikiem dla mieszkańców, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży w ilości 3 wydarzeń - przygotowaliśmy i wykonaliśmy 3 skwery przyrodniczych wg. specyfikacji zawartej w opisie przygotowaliśmy w każdym z trzech objętych sołectwach miniskwerów  przyrodniczy, zgodnie ze specyfikacją. Efekty naszej pracy złączone na dokumentacji fotograficznej.

 

Zielone wsie w gminie Kożuchów

Zapraszamy na nasz kolejny projekt, którego celem głównym jest integracja mieszkańców wsi poprzez wspólne podejmowane działania na rzecz ekologii i na rzecz ochrony środowiska, poprzez dokonanie nasadzeń drzew i krzewów w kilku wsiach gminy Kożuchów, przygotowywanie i sprzątanie miejsc publicznych pod dokonywanie nasadzeń, a także podniesienie wiedzy na temat ekologii i ochrony środowiska wśród mieszkańców poprzez warsztaty edukacyjne i zajęcia w terenie, w tym aspekty tzw. akcji sprzątania świata.

 

http://www.scs.jelinek.org.pl/images/plakat_scs_zielone_wsie_kozuchow_www.png

Strona 4 z 74